Amazon pokazał robota Astro. To Alexa na kółkach

Amazon zaprezentował najnowszy produkt dla domu. Jest to robot o nazwie Astro, będący w dużym uproszczeniu Alexą na kółkach i oferujący wiele użytecznych funkcji.

Amazon już od wielu lat oferuje nam urządzenia wyposażone we wbudowanego asystenta, które pomagają nam w codziennym życiu. Takie produkty jak Echo, czy też Echo Show, oferują nam wiele przydatnych funkcji. Pozwalają nie tylko sterować inteligentnymi urządzeniami w naszym domu, ale też zapamiętają listę zakupów, a nawet samodzielnie mogą takie zakupy zrobić.

Astro przypilnuje domu pod naszą nieobecność

Dotychczas sprzęt amerykańskiej firmy był jedynie stacjonarny, więc jeśli chcielibyśmy korzystać z niego w całym domu musieliśmy kupić kilka egzemplarzy. Teraz nie będzie to konieczne, gdyż Amazon zaprezentował nowego robota o nazwie Astro. Mówiąc w dużym uproszczeniu, jest to Alexa na kółkach, która może jeździć po całym domu.

Astro

Gadżet będzie kosztował 1000 dolarów, a w sprzedaży pojawi się za kilka miesięcy. Urządzenie wyposażone w wyświetlacz i peryskopową kamerę może monitorować nasz dom gdy jesteśmy poza nim. W zależności od ustawień może poruszać się po całym domu lub sprawdzać konkretne pomieszczenia, a także uruchamiać alarm w przypadku wykrycia intruza. Dzięki temu możemy monitorować naszą posiadłość gdy jesteśmy na wakacjach, a także kontrolować zwierzęta, podczas pobytu w pracy lub szkole.

Astro

Gdy jesteśmy w domu, będzie podążać za nami, odtwarzając ulubioną muzykę, podcasty lub programy. Umożliwi też odebranie przychodzącego połączenia gdy jesteśmy z dala od telefonu oraz obsłuży przypomnienia, alarmy i timery. Jeśli będzie połączenie wideo, wówczas będzie podążał za nami, wyświetlając na ekranie rozmówcę. Oczywiście możliwe jest również ustawienie obszarów, do których robot nie będzie zaglądał, a także trybu “Nie przeszkadzać”, ograniczającego jego ruchy w dzień lub w nocy.

Domowy strażnik i ruchomy odtwarzacz muzyki

Astro

Dzięki płatnej usłudze Protect Pro, urządzenie może zmienić się w strażnika naszego domu. Będzie wówczas wykrywało dym, czad lub tłuczone szkło mogące sugerować włamywacza. W przypadku wykrycia problemów, wyśle nam powiadomienie i zacznie rejestrować obraz.

Astro współpracuje z Alexą, więc możemy w pełni korzystać z asystenta, którego możliwości rozszerza nowa funkcja Alexa Together. To opcja umożliwiająca członkom rodziny skontaktowanie się z nami w razie zagrożenia.

Amazon Astro jeszcze w tym roku trafi do sprzedaży w ograniczonej ilości. W promocji będzie można go dostać za 999,99 dolarów, z półrocznym abonamentem Ring Protect Pro. Potem jego cena wyniesie 1449,99 dolarów.

Źródło

You may also like...