Samsung i LG zamykają indyjskie fabryki smartfonów

Koncerny Samsung oraz LG tymczasowo zamknęły swe fabryki w Indiach. Uczyniły to na prośbę tamtejszego rządu, który walczy z epidemią koronawirusa COVID-19.

Jak informowałem w zeszłym tygodniu, luty był najgorszym miesiącem dla branży urządzeń mobilnych. Z powodu koronawirursa sprzedaż spadła bowiem o kilkadziesiąt procent. Spowodowały to nie tylko problemy z produkcją, ale również mniejszy popyt. Kolejne miesiące mogą być równie kiepskie, gdyż rozprzestrzeniająca się epidemia zmusza do zamykania następnych fabryk.

Samsung oraz LG, na prośbę rządu Indii tymczasowo zamknęły swe fabryki w tym kraju. Władze nakazały firmom zamknięcie na co najmniej kilki dni mniej istotnych fabryk oraz magazynów, aby chronić ludzi przed zakażeniem.

Samsung poinformował, że fabryka smartfonów w Noida, wstrzyma prace na okres 23-25 marca, z możliwością przedłużenia tego terminu. Jest to największy kompleks produkcyjny tego koncernu w Indiach, który rocznie wytwarza około 120 milionów smartfonów. Dodam jeszcze, że Samsung kilka dni temu zamknął jedną ze swych fabryk w Korei Południowej.

LG z kolei zamknie swe fabryki w Noida oraz Pume, w których produkcja zostanie wstrzymana do końca miesiąca. Koncern zdążył już zamknąć jedno ze swych centrów badawczo-rozwojowych, gdzie opracowuje nowy sprzęt. Ponadto zawiesił pracę w jednej z fabryk, po tym jak u jednego z pracowników wykryto zakażenie.

Samsung

Źródło

You may also like...