Apple wie o problemach z hotspotami w iOS 13

Media dotarły do wewnętrznych dokumentów Apple potwierdzających, iż producent doskonale wie o problemach z hotspotami w systemie iOS 13. Wciąż jednak nie potrafi ich rozwiązać.

iOS 13 to niewątpliwie najbardziej problematyczny z systemów operacyjnych stworzonych przez Apple. Od samego początku sprawia użytkownikom masę problemów i choć teoretycznie producent stara się je rozwiązywać, to wciąż jest ich bardzo dużo. Jednym z najpoważniejszych jest oczywiście błąd, który powoduje że bez wiedzy użytkownika iPhone może błyskawicznie wyczerpać posiadany pakiet danych. Ale nie jest to bynajmniej jedyna wada tego systemu.

Od pewnego czasu użytkownicy narzekają również na problemy z hotspotami. Objawiają się trudnościami w połączeniu, a gdy już uda się tego dokonać, połączenie często jest zrywane. Wada ta występuje od miesięcy i po raz pierwszy zaobserwowano ją w 13.1.2 we wrześniu ubiegłego roku. Od tego momentu użytkownicy oczekują na aktualizację, której wciąż nie ma.

Co gorsza właśnie wyszło na jaw, że Apple doskonale wie o problemach, a mimo to niczego z nimi nie robi. Serwis MacRumors dotarł bowiem do wewnętrznych dokumentów koncernu potwierdzających, iż firma jest świadoma występującego buga. Dokument skierowany do firmowych serwisów koncernu uprzedza je, że mogą pojawić się u nich klienci zgłaszający wspomniany problem. W dokumencie pojawia się też sugestia, że tymczasowym rozwiązaniem kłopotu może być wyłączenie i ponowne włączenie funkcji osobistego hostspotu. Mimo iż jest skuteczność tego działania nie jest jasna.

Nie wiemy kiedy firma z Cupertino rozwiąże ten problem. Co prawda rozsądnym byłoby założenie, że stanie się to w iOS 13.4, ale nie jest to do końca pewne. Beta nie wskazuje bowiem, by w nowej aktualizacji inżynierowie koncernu zajęli się tą kwestią.

Niebawem się o tym przekonamy, gdyż nowa aktualizacja jutro będzie miała swą oficjalną premierę.

iOS 13

Źródło

You may also like...