Amazon sprzedaje autonomiczny samochód. To model dla deweloperów

Amazon ułatwia deweloperom pracę nad technologiami dla autonomicznych aut. Wprowadził więc do sprzedaży samochód AWS DeepRacer, który im w tym pomoże.

Wiele firm pracuje nad technologiami dla autonomicznych pojazdów, gdyż w przyszłości będzie to bardzo lukratywny biznes. Inne przedsiębiorstwa również chciałyby się tym zajmować, jednak nie mają dostępu do prototypów pozwalających testować projektowane rozwiązania.

Teraz nie jest to już problemem, gdyż taki pojazd wprowadził do sprzedaży Amazon. Produkt nazywa się AWS DeepRacer i jest modelem wyścigowego samochodu w skali 1:18. Jego rolą jest zapewnienie firmom pomocy w projektowaniu zaawansowanych technik uczenia maszynowego oraz innych systemów przeznaczonych dla samojeżdżących aut.

Pojazd ma na wyposażeniu pokładowy komputer, kamerę wysokiej rozdzielczości, a także napęd na wszystkie koła oraz terenowe opony. W pojeździe zamontowano procesor Intel Atom z 4 GB RAM oraz 32 GB pamięci flash. Jest też 802.11ac WiFi. Zasila go bateria o pojemności 1100 mAh, natomiast dodatkowy akumulator 13600 mAh, zapewnia energię dla pokładowej elektroniki.

Amazon twierdzi, że jest to w pełni autonomiczny samochód, dzięki któremu producenci technologii mogą eksperymentować z własnymi pomysłami. Sklep dodatkowo dostarcza trójwymiarowy symulator wyścigowy działający w chmurze, jak również wirtualny samochód oraz tory.

Co ciekawe, deweloperzy mogą przetestować swe pomysły także w globalnej lidze, otwartej dla każdego. Ich pojazdy będą tam walczyły m.in., o nagrody pieniężne.

AWS DeepRacer oferowany jest w cenie 399 dolarów i można już składać zamówienia przedsprzedazowe.

AWS DeepRacer

Źródło: Amazon.com

You may also like...