Amazon na nowy pomysł na drony. Będą pilnowały naszych domów

Amazon opatentował nową technologię, dzięki której jej dostawcze drony zmienią się w strażników. Pojazdy będą strzec naszych domów przed intruzami, w chwilach wolnych od roznoszenia przesyłek.

Amazon już od dłuższego czasu pracuje nad pomysłem wykorzystania dronów do dostarczania przesyłek. Amerykańska firma chce w ten sposób skrócić czas dostawy i usprawnić odbiór towarów zamawianych w jego internetowym sklepie. Koncern ma jeszcze jedną koncepcję na wykorzystanie bezzałogowców, która nie ma jednak nic wspólnego z logistyką.

Firma opatentował właśnie pomysł na zupełnie nową usługę, w ramach której drony zmienią się w strażników naszych domów. W chwilach wolnych od dostarczania przesyłek, będą monitorowały naszą nieruchomość, pilnując by nikt nie wdarł się na jej teren. Klient dostanie następnie wideo z takiego przelotu, by mógł sprawdzić czy nikt nie próbował się włamać. A także czy np., wybierając się do pracy, nie zostawił przypadkiem otwartych drzwi garażowych.

Amazon zapewnia, że działanie dronów opierałoby się na funkcji geofencing, co zapobiegnie nagrywaniu posesji naszych sąsiadów. Jeśli jednak maszyna zarejestruje jakiś materiał poza wyznaczonym obszarem, będzie on usunięty lub zamazany.

Sam pomysł wygląda bardzo ciekawie, gdyż montoring naszej posesji z powietrza z pewnością podniesie poziom bezpieczeństwa. Niestety jest to na razie tylko patent i nie wiemy kiedy amerykańska firma zaoferuje nową usługę swym klientom, ani też ile będzie taka przyjemność kosztowała.

Prime Air

Amazon

Źródło: Reuters.com

You may also like...