Amazon Echo Show 8 ma nowy procesor i śledzącą kamerę

Amazon przygotował odświeżoną wersję inteligentnego wyświetlacza Echo Show 8. Posiada 13 MP szerokokątną kamerę, która automatycznie śledzi użytkownika przemieszczającego się po pomieszczeniu.

Ewolucją inteligentnych głośników takich jak Amazon Echo, są inteligentne wyświetlacze. Te urządzenia posiadają bowiem znacznie większe możliwości od standardowego głośnika, zapewniane im przez wbudowany ekran. Mogą nie tylko wyświetlać filmy, ale też prezentować prognozę pogody, jak również transmitować obraz z kamer monitoringu. Są więc zdecydowanie bardziej użyteczne, a producenci jeszcze bardziej rozszerzają ich funkcjonalność.

Amazon zaprezentowało najnowszą wersję wyświetlacza Echo Show 8. Sprzęt wyposażono w 8-calowy dotykowy ekran HD, służący do obsługi wszystkich dostępnych funkcji. Na ekranie mamy więc dostęp do kalendarza oraz przypominaczy, a nawet aktualizacji ruchu drogowego. Oczywiście można na nim także oglądać filmy z takich platform jak Amazon Prime Video, Netflix i innych oraz poprosić Alexę o streamowanie muzyki z popularnych serwisów.

Echo Show 8

Nowością jest tu 13 MP kamera, która może służyć do wideorozmów, oferując funkcję automatycznego kadrowania rozmówcy. Kamera może również śledzić pozycję użytkownika przemieszczającego się po pomieszczeniu. Od teraz podczas wideorozmowy nie musi siedzieć bezpośrednio przed wyświetlaczem, gdyż może chodzić po pokoju, zaś kamera i tak utrzyma go w centrum kadru. Naturalnie nie musimy się obawiać o naruszenie prywatności, gdyż obiektyw kamery wyposażono w przesłonę, którą możemy łatwo zamykać i otwierać.

Producent zainstalował w urządzeniu również nowy ośmiordzeniowy procesor oraz głośniki stereofoniczne, które znacznie podniosą jakość odtwarzanej muzyki.

Nowy Echo Show 8 wyceniono na 130 dolarów, co zważywszy na ilość oferowanych funkcji, nie jest tak dużą kwotą. Sprzęt można już zamawiać na Amazonie.

Źródło

You may also like...