Amazon stawia na bezobsługowe sklepy

Amazon planuje otworzyć znacznie więcej bezobslugowych sklepów spożywczych Amazon Go. Do 2021 roku ma ich powstać co najmniej 3000.

Przyszłość sklepów spożywczych może wyglądać zupełnie inaczej niż teraz. Za kilka lat, chcąc kupić chleb, masło i mleko wejdziemy do sklepu, weźmiemy to co potrzeba i wyjdziemy bez płacenia. I wcale nie oznacza to, że dokonaliśmy właśnie kradzieży, lecz odwiedziliśmy jedną z placówek Amazon Go, których wkrótce ma być znacznie więcej.

Taki sklep nie ma bowiem normalnego personelu, a także kas w których zazwyczaj płacimy za zakupy, a które stanowią słabe ogniwo takich placówek. Zawsze bowiem robią się przy nich kolejki, co sprawia że tracimy sporo czasu. Tymczasem w sklepie Amazonu nie musimy korzystać z kasy. Każdy wzięty przez nas towar zostanie bowiem automatycznie zeskanowany, zaś kwota doliczona do rachunku.

Pierwszy bezobsługowy sklep koncern Amazon uruchomił na początku bieżącego roku, natomiast kilka dni temu wystartował kolejny, który tym razem powstał w Chicago. To dopiero początek ekspansji amerykańskiego koncernu na tym polu, gdyż za kilka lat takich sklepów ma być znacznie więcej.

Zdaniem Bloomberga, Amazon planuje do 2021 roku uruchomić co najmniej 3000 sklepów Amazon Go. Nie są to jedynie prognozy, lecz zapowiedź konkretnych planów amerykańskiego koncernu. Do końca bieżącego roku firma ma bowiem zamiar uruchomić 10 kolejnych sklepów, natomiast w przyszłym roku chce pokryć zasięgiem 50 głównych obszarów miejskich, takich jak Nowy Jork czy San Francisco.

Amazon Go

Źródło: Cnbc.com

You may also like...