Google płaci miliony za poprawę bezpieczeństwa Androida

Google wypłaciło już 3 mln dolarów uczestnikom programów polowania na błędy swego systemu. Pozwoliło to znacznie poprawić poziom bezpieczeństwa Androida.

Nie da się ukryć, że Android nie jest systemem bezpiecznym. Co chwila słychać bowiem o kolejnym zagrożeniu czyhającym na jego użytkowników, czy to w postaci luki, czy też złośliwych aplikacji. Google wciąż próbuje jednak uczynić swą platformę bardziej bezpiecznym i wydaje na to miliony dolarów.

Amerykański koncern pochwalił się właśnie, że wydał około 3 mln dolarów na nagrody w ramach programu Android Security Rewards. Jest to inicjatywa, której celem jest poprawa bezpieczeństwa Androida. W ramach tego programu, specjaliści ds. bezpieczeństwa wyszukują różnego rodzaju bugi i błędy mogące stanowić furtki dla hakerów. Program działający już trzeci rok, okazał się bardzo skuteczny. Dostarczył bowiem 470 raportów o odkrytych lukach.

Koncern ujawnił również, że 99 uczestników programu zgłosiło jedną lub więcej poprawek. Średnia wysokość nagrody za odkrycie wyniosła 2600 dolarów, zaś średnie wynagrodzenie jednego programisty zamknęło się kwotą 12 600 dolarów. Najwyższą nagrodę zgarnął Guang Gong, która wyniosła 105 tys., dolarów.

Nie jest to jedyny tego typu program, gdyż amerykański koncern prowadzi jeszcze parę innych. Jednym z nich jest Google Play Security Rewards, który jednak generuje mniejszą aktywność od ASR, a jego celem jest znajdywanie luk w aplikacjach mobilnych. Ten program przyniósł 30 raportów o bugach, zaś łączna wysokość wypłaconych nagród wyniosła 100 tys. dolarów.

Więcej informacji na temat efektywności prowadzonych programów, znajdziecie na blogu Google.

bezpieczeństwa Androida

Źródło: Android-developers.googleblog.com

You may also like...