Windows 10 Mobile jeszcze nie umarł

Choć Microsoft ogłosił niedawno śmierć platformy Windows 10 Mobile, to klienci mają inne zdanie. Brytyjski Wileyfox wskrzesił jeden z modeli z powodu zainteresowania konsumentów.

Kilka miesięcy temu Microsoft ogłosił oficjalną śmierć swych mobilnych systemów operacyjnych. Tymczasem okazuje się, że nie wszyscy wolą Androida lub iOS. Brytyjska firma Wileyfox musiała bowiem wskrzesić jeden ze swych modeli z platformą Windows 10 Mobile, gdyż domagali się tego jej klienci.

Brytyjski producent ponownie wprowadził do sprzedaży model Wileyfox Pro, który pojawił się w sprzedaży rok temu. Zainteresowanie tym modelem nie było jednak zbyt wysokie, dlatego producent wycofał go ze sprzedaży. Najwyraźniej była to decyzja przedwczesna. W wydanym oświadczeniu firma poinformowała, że telefon nie tylko powrócił na sklepowe półki, ale też zamierza wyprodukować więcej egzemplarzy. Zdaniem firmy jest bowiem zapotrzebowanie na ten model, dlatego uznało, że warto to wykorzystać.

Model Wileyfox Pro to sprzęt z niskobudżetowy. Posiada 5-calowy ekran HD, Snapdragona 210 z 2 GB RAM oraz 16 GB pamięci użytkowej. Nie jest to więc specyfikacja, która w dzisiejszych czasach zrobi na kimś wrażenie. Co więcej, nie jest też specjalnie tani, gdyż oferowany jest w cenie 79,99 funtów. Na chwilę obecną brytyjska firma jest jedyną, która oferuje sprzęt wyposażony w mobilną wersją Windowsa.

Windows 10 Mobile

Źródło: Windowslatest.com

You may also like...