Lekki składak ADO Air szybko dowiezie do pracy lub szkoły

Na Indiegogo ruszy niebawem kampania nowego składanego elektryka ADO Air. Rower jest bardzo lekki, a jego bateria umożliwia przejechanie dystansu 100 km na jednym ładowaniu.

Za kilka tygodni zniknie śnieg i znowu będzie można dojeżdżać do pracy lub szkoły rowerem, by w ten sposób oszczędzać pieniądze na paliwie. Wiele osób będzie więc wkrótce szukało nowego roweru, a jedną z ciekawszych propozycji może mieć firmą ADO, która zaprojektowała model ADO Air.

Jest to bardzo lekki i kompaktowy składak, idealny do przemieszczania się po zatłoczonym mieście. Za sprawą aluminiowej ramy rower waży tylko 16 kg, a dzięki możliwości jego złożenia, staje się wyjątkowo łatwy w transporcie oraz magazynowaniu. Producent zadbał też o komfort jego obsługi, dlatego zamiast standardowego łańcucha zastosował karbonowy pas. Nie tylko efektywniej przenosi moc silnika, ale też wymaga mniej obsługi w porównaniu do łańcucha.

Zamontowany silnik generujący 37 Nm momentu obrotowego zapewnia sprawne poruszanie się po płaskim terenie oraz podjeżdżanie pod wzniesienia. W amerykańskiej wersji jednośladu możliwe będzie poruszanie się wyłącznie za pomocą przepustnicy, zaś w europejskiej silnik będzie jedynie wspomagał użytkownika. Natomiast bateria Samsunga 36 V 10 Ah, wystarczy na pokonanie około 100 km i naładujemy ją w maksymalnie sześć godzin.

ADO Air
Źródło: ADO

Rower posiada oczywiście kolorowy wyświetlacz IPS, prezentujący prędkość oraz poziom naładowania baterii, a także umożliwiający sterowanie oświetleniem. Wbudowany moduł Bluetooth pozwala też sparować jednoślad ze smartfonem. Może wówczas służyć jako nawigacja, pozwala zdalne zablokować pojazdu i podejrzeć statystyki podróży.

Producent na razie nie podaje maksymalnej prędkości roweru oraz dopuszczalnego obciążenia. 15 lutego ruszy jednak kampania na Indiegogo, a wówczas poznamy wszystkie szczegóły techniczne. Dowiemy się również ile trzeba będzie zapłacić za ten rower, a także kiedy trafi do oficjalnej sprzedaży.

Oczywiście jeśli potrzebujecie tańszego elektryka, to na tej stronie znajdziecie szeroki wybór modeli na każdą kieszeń. #reklama

You may also like...