MediaTek Helio A22 nowym rywalem Snapdragona 400

MediaTek zapowiedział właśnie nowy procesor dla budżetowych smartfonów. Układ o nazwie Helio A22 będzie bezpośrednim rywalem dla serii Snapdragon 400.

Najchętniej kupowanymi smartfonami są oczywiście modele budżetowe. Nie kosztują wielkich pieniędzy, a zapewniają wszystkie podstawowe funkcje oczekiwane od tych urządzeń. Doskonale wiedzą to producenci procesorów, dlatego projektują nowe układy tworzone specjalnie z myślą o tym sektorze rynku. Jednym z najnowszych chipów jest MediaTek Helio A22.

Zapowiedziany właśnie procesor, będzie bezpośrednim rywalem dla układów z serii Snapdragon 400 firmy Qualcomm. Chip bazuje na czterech rdzeniach ARM Cortex-A53 i posiada jednostkę graficzną klasy PowerVR GE. Producent deklaruje, że procesor będzie o 30% szybszy od swego bezpośredniej alternatywy, zaś GPU będzie szybsze aż o 72%, ze względu na wprowadzone usprawnienia. Niestety w materiałach prasowych nie precyzuje, co jest tą “bezpośrednią alternatywą”.

MediaTek Helio A22 taktowany jest zegarem 2 GHz, a więc tylko odrobinę szybszym od Snapdragona 429. Jest też kompatybilny z pamięciami LPDDR3 i LPDDR4X i wspierać może 6 GB każdego jej rodzaju. Oczywiście zostały w nim też wprowadzone usprawnienia w zakresie obsługi kamer. Układ może więc obsługiwać pojedynczy sensor o rozdzielczości 21 MP lub dwa w konfiguracji 13 + 8 MP. Ma też możliwość obsługi funkcji Face Unlock.

MediaTek zaczął już dostawy nowego układu do swych partnerów, a pierwszym smartfonem który będzie go posiadał, ma być Xiaomi Redmi 6A.

Helio A22

Źródło: Mediatek.com

You may also like...