Huawei zainstaluje w tysiącach tabletów rosyjski system Aurora

Huawei nadal nie jest pewne czy nie straci dostępu do Androida. Rozmawia więc z Rosją na temat wykorzystania jej systemu Aurora, który trafi na 360 tys. tabletów.

Działania prezydenta Trumpa, który nadal kontynuuje wojnę handlową z Chinami, sprawiają iż sytuacja Huawei jest wciąż bardzo niepewna. Chińskiemu koncernowi przedłużono wprawdzie o kolejne 90 dni dostęp do Androida. Natomiast straty wynikające z działań administracji Trumpa są znacznie niższe od prognozowanych. Mimo to azjatycki koncern nie może jeszcze powiedzieć, że jego kłopoty całkowicie się zakończyły.

Nie można bowiem wykluczyć, że firma utraci jednak dostęp do popularnej platformy, więc wciąż szuka alternatyw dla Androida. Nie będzie nią system HarmonyOS, gdyż pierwsze smartfony wyposażone w to oprogramowanie nie pojawią się zbyt szybko. Rozwiązaniem może być rosyjski system Aurora, który Huawei zamierza niebawem wykorzystać na 360 tysiącach tabletów. Trafi on na sprzęt chińskiego producenta do sierpnia przyszłego roku.

Według Reutersa, rzecznik chińskiej firmy potwierdził, że prowadzone są w tej sprawie rozmowy z rosyjskim Ministrem Telekomunikacji. Według rzecznika koncern istotnie jest zainteresowany tym pomysłem i w ramach programu pilotażowego zamierza przetestować nową platformę. Dodał jednak, że na razie rozmowy są na bardzo wczesnym etapie. Firma Rostelecom, wiodący rosyjski dostawca usług telekomunikacyjnych będący właścicielem Aurory powiedział, że współpraca z Huawei jest rozważana. Nie podał jednak żadnych konkretów, gdyż szczegóły umowy są poufne.

Wygląda więc na to, że Huawei może wkrótce znaleźć alternatywę dla Androida, którą wykorzysta w razie gdyby USA odcięło firmę od systemu Google.

Huawei

Źródło

You may also like...