W Chinach powstaje niezwykła galeria handlowa

Szybko bogacące się Chiny rozwijają się w błyskawicznym tempie inwestując duże pieniądze w handel i usługi. Już wkrótce w chińskim Zhengzhou stanie jedna z najbardziej niezwykłych galerii handlowych.

Galeria projektowana jest przez architektów z amerykańskiej firmy amphibianArc, a swym kształtem przypominać ma tradycyjną chińską misę skarbów symbolizującą szczęście i pokój. Kompleks handlowy będzie mieć łącznie dziewięć pięter, zaś jego powierzchnia użytkowa wyniesie 350 000 m kw. Znajdą się w nim sklepy i zakłady usługowe, restauracje, hotel, strefy rozrywkowe, a także największa w Chinach sztuczna plaża z dużą fontanną, na której ludzie będą mogli wypoczywać. Pojawi się również pionowe akwarium umieszczone w centrum kompleksu, w którego wnętrzu znajdzie się szklana wina, a na otwartej przestrzeni zostanie wybudowany wewnętrzny kanał wodny, po którym będzie można pływać gondolami.

Zhengzhou to miasto, w który powietrze jest niezwykle zanieczyszczone, więc kompleks handlowy będzie mieć własny mikroklimat oraz dużo roślinności, łącznie z ogrodami na dachu, dzięki którym odwiedzający galerię będą mogli odetchnąć pełną piersią.

Nie ujawniono jeszcze daty zakończenia realizacji tego niezwykłego projektu.

Źródło: worldarchitecturenews.com

You may also like...