Flitchio: obudowa do smartfona przeznaczona dla graczy

Odkąd gracze spostrzegli, że ekrany dotykowe smartfonów nienajlepiej spisują się w dynamicznych grach otworzyło to rynek dla nowych akcesoriów w postaci zewnętrznych kontrolerów. Flitchio to urządzenie, które jest takim właśnie kontrolerem, tyle że wkomponowanym w obudowę do smartfona.

Zewnętrzne kontrolery przeznaczone do smartfonów bez wątpienia zwiększają komfort zabawy, szczególnie w przypadku bardziej dynamicznych tytułów. Ich wadą jest jednak to, że są to oddzielne urządzenia, więc aby zagrać w drodze do szkoły, kolejce do lekarza lub podczas relaksu na plaży, musimy taki kontroler wszędzie ze sobą nosić, a nie jest to wygodne.

Flitchio to nowatorski pomysł, który łączy w sobie obudowę chroniącą smartfona przed uszkodzeniami z kontrolerem do gier. Produkt dysponuje dwoma analogowymi gałkami oraz czułymi na dotyk shoulderami, a łączy się ze smartfonem przy pomocy technologii NFC. Urządzenie współpracuje z kilkudziesięcioma tytułami, których listę znajdziecie na stronie producenta. Można go także używać do obsługi smartfonu, sterowania muzyką, przybliżania stron internetowych, sterowania dronami, a nawet wykorzystać jako pilota do telewizora Smart TV.

Flitchio pojawi się w sprzedaży już w lipcu i kosztować ma około 60 funtów. Urządzenie ma jednak nieco ograniczoną funkcjonalność, gdyż współpracuje tylko z Samsungami Galaxy S6 oraz Galaxy S6 Edge.

Źródło: Kickstarter.com

You may also like...