Apple kończą się baterie na wymianę

Użytkownicy modelu iPhone 6s Plus będą musieli nieco dłużej poczekać na możliwość tańszej wymiany akumulatora. Producentowi kończą się bowiem baterie, więc ten model będzie obsługiwany dopiero w marcu lub kwietniu.

Afera ze spowalnianiem działania iPhone’ów, sprawia Apple coraz większe problemy. Amerykański koncernu zmuszony procesami sądowymi, zdecydował się bowiem jeszcze w zeszłym roku uruchomić program tańszej wymiany baterii. Zaoferował użytkownikom ich wymianę w cenie 29 dolarów, zamiast standardowych 79 dolarów.

Wygląda jednak na to, że koncern przeszacował swe możliwości w kwestii zapasów akumulatorów. Firma zdecydowanie zbyt szybko uruchomiła program, gdyż okazuje się, że nie ma tyle baterii, by zaspokoić oczekiwania wszystkich użytkowników. Wprawdzie nie wiadomo dokładnie ile klientów skorzysta z programu wymiany, ale eksperci szacują, że tegoroczna sprzedaż telefonów może być z tego powodu niższa o 16 mln sztuk.

Musi być ich jednak sporo, gdyż firmie z Cupertino kończą się baterie. MacRumors dotarł do wewnętrznych dokumentów firmy z których wynika, że bez opóźnień akumulatory są dostępne będą dla modeli iPhone 6s, 7, 7 Plus oraz SE. Natomiast posiadacze iPhone’a 6s Plus, będą musieli poczekać. I to dość długo, gdyż szacuje się, że dla ich modelu baterie pojawią się dopiero w marcu lub kwietniu.

Czas oczekiwania zależy oczywiście od regionu, ale powyższe prognozy dotyczą rynku amerykańskiego. nie można więc wykluczyć, że Europa, Azja oraz Afryka będą musiały poczekać jeszcze dłużej.

baterie

Źródło: Macrumors.com

You may also like...