Game Boy powraca w nowej wersji

Firma Hyperkin chce wskrzesić kultową konsolkę przenośna Game Boy. Na targach CES 2018 zaprezentowała prototyp nowej wersji tego popularnego niegdyś sprzętu, który ma roboczą nazwę Ultra Game Boy.

Kilkanaście lat temu, gdy domowa rozrywka dopiero się rozwijała, pojawiła się w sprzedaży konsolka Game Boy. Sprzęt opracowany przez inżynierów Nintendo, choć miał czarno-biały ekran, szybko stał się niezwykle popularny za sprawą ogromnej biblioteki gier.

Konsolka była wciąż rozwijana i wzbogacana o nowe funkcje. Po jakimś czasie pojawiła się wersja z kolorowym ekranem, a także wyszły do niej akcesoria, jak radio czy też tuner telewizyjny. Sprzęt wciąż jest jedną z najbardziej lubianych konsol przenośnych, a wkrótce zostanie wskrzeszony i ponownie powalczy o portfele graczy.

Zadania tego podjęła się firma Hyperkin, która na CES 2018 pokazała prototyp nowej wersji konsolki o nazwie Ultra Game Boy, będące reinkarnacją klasycznego sprzętu Nintendo. Urządzenie jest oczywiście dostosowane do współczesnych czasów, ale zachowuje klimat oryginału. Wyposażono je w aluminiową obudowę oraz oryginalne suwaki do regulacji dźwięku ora jasności ekranu. Finalna wersja otrzyma też trzeci suwak, przeznaczony do regulacji podświetlenia ekranu LCD przez całe spektrum RGB. Podświetlenie będzie też można wyłączyć, by uzyskać maksymalne podobieństwo do oryginału, który nie posiadał takiego udogodnienia.

Konsolka zostanie wyposażona w port USB-C do ładowania baterii wystarczającej na sześć godzin zabawy, głośniki stereo oraz wyjście słuchawkowe. W sprzedaży pojawi się latem tego roku w cenie poniżej 100 dolarów.

Dobrą wiadomością jest to, że na Ultra Game Boy zagramy we wszystkie tytuły z oryginalnej konsolki, a nawet z wersji z kolorowym ekranem. O ile oczywiście uda się nam zdobyć kartridże.

Game Boy

Źródło: Slashgear.com

You may also like...