Vortx zwiększy realizm każdej gry komputerowej

Na targach CES 2018 pojawiło się wiele sprzętu dla graczy. Wśród oferowanych produktów, były też nietypowe gadżety jak Vortx, którego zadaniem jest podnieść realizm każdej gry.

Producenci gier od jakiegoś czasu dążą do zwiększenia realizmu zabawy, poprzez dodanie wrażeń sensorycznych. Na rynku są m.in., kierownice z systemem wibracji, czy też kamizelki symulujące trafienie pociskiem. Wraz z rozwojem technologii VR, takich urządzeń będzie coraz więcej, a jednym z ciekawszych gadżetów jest Vortx.

Vortx to produkt firmy Whirlwind FX, który jest w zasadzie dmuchawą. Sprzęt dmucha w twarz gracza ciepłym lub zimnym powietrzem, symulując w ten sposób wirtualny świat wyświetlany na ekranie. Trochę przypomina to systemy znane z kin 4D, a natężenie wiatru oraz jego temperatura, zależeć będzie od konkretnej gry.

Specjalny algorytm Environment Experience, wykrywa co aktualnie dzieje się na ekranie, a następnie odpowiednio reaguje. Jeśli będziemy akurat zwiedzać ogniste lokalizacje w grze DOOM, wówczas urządzenie zacznie dmuchać gorącym powietrzem. Gdy natomiast odpalimy jedną z mroźnych map w Overwatch, wtedy powietrze stanie się zimne.

Jeśli Vortx Was zainteresował i chcielibyście go kupić, to informuję, iż produkt jest już dostępny w przedsprzedaży i kosztuje 120 dolarów. Jego rynkowa premiera odbędzie się za kilka miesięcy, a jak sprzęt wygląda w działaniu, pokazuje poniższe wideo.

Vortx

Vortx

Źródło: Engadget.com

You may also like...