Problemy z produkcją PS4 mogą wpłynąć na datę premiery

Zarówno Microsoft, jak i Sony spieszą się, by jak najszybciej wprowadzić na rynek nowe konsole, ponieważ doskonale zdają sobie sprawę, że kto zrobi to pierwszy, pokona rywala. Japoński koncern może jednak przegrać tę walkę z powodu problemów z dostawami.

Jak donosi Digitimes, dostawcy podzespołów do nowej platformy, otrzymali już instrukcje, które sugerują opóźnienie w harmonogramie produkcji sprzętu. Dodam, że Sony do końca bieżącego roku planowało wprowadzić na rynek 12-16 milionów sztuk PlayStation 4, jednak z powodu wspomnianych kłopotów, może to być trudne do zrealizowania. Nie uda się wyprodukować aż takiej ilości na czas, a wprowadzanie do sklepów mniejszej liczby konsol, mogłoby sprawić, że pojawią się braki, co z pewnością wywołałoby irytację wielu konsumentów. Powtórzyłaby się więc sytuacja jaka miała miejsce kilka lat temu z Wii, kiedy to konsol było mniej, niż chętnych.

Japoński koncern pamięta, że w przypadku obecnej generacji, pierwszy był Microsoft i to sprawiło, że Sony musiało go przez ostatnie lata gonić, tracąc na to mnóstwo pieniędzy. Firma chciałaby więc wprowadzić PS4 do sprzedaży jeszcze w tym roku i to najlepiej od razu na wszystkich najważniejszych rynkach.

Źródło: Digitimes.com

You may also like...