Amazon ocaliło serial The Expanse. Będzie czwarty sezon

Wiemy już oficjalnie, że serial The Expanse został przejęty przez koncern Amazon. Jego właściciel Jeff Bezos potwierdził ten fakt, podczas konferencji International Space Development zapewniając, że powstanie czwarty sezon.

Kilka dni temu stacja SyFy Channel podjęła decyzję skasowania niezwykle popularnego serialu The Expanse, będącą dla wielu dużym zaskoczeniem. Produkcja bazująca na równie znanej powieści doczekała się do tej pory trzech sezonów i wyglądało na to, że kolejnych już nie będzie. Poszło jak zwykle o pieniądze, gdyż stacja zarabiała tylko na reklamach podczas telewizyjnej emisji. Tymczasem większość widzów oglądała serial z nagrywarek. A oprócz tego SyFy nie miało praw do jego cyfrowej dystrybucji, co poważnie ograniczało zyski.

Fani tej produkcji byli mocno rozczarowani tą decyzją, więc zaczęli pisać petycję, mając nadzieję na to, że serial uda się ocalić. Chciano zainteresować nią Netflixa, a nawet organizowano zbiórki funduszy, które miałyby go ocalić.

Na szczęście z pomocą przyszedł Jeff Bezos, właściciel Amazonu. Miliarder już jakiś czas temu był zainteresowany jego przejęciem, lecz wówczas nie udało się tego dokonać. Teraz zauważył dla siebie szansę, której nie zamierzał zaprzepaścić. Kilka dni temu informowałem, że prowadzone są rozmowy w tej sprawie i wygląda na to, że zakończyły się one pełnym sukcesem.

Podczas konferencji International Space Development, Bezos oficjalnie potwierdził, że znalazł dla serialu nowy dom. Informację tę potwierdzili również współzałożyciele studia Alcon Entertainment, które jest jego wyłącznym producentem.

Fani mogą więc spokojnie oczekiwać na czwarty sezon, który na pewno powstanie. Miło byłoby jeszcze, gdyby w podobny sposób udało się uratować inny świetny serial zatytułowany Lucyfer. Bo na razie wygląda na to, że Tom Ellis ma wielkiego pecha do produkcji telewizyjnych. Jest to bowiem kolejny jego serial po Rush, który został w ostatnich latach skasowany.

The Expanse

Źródło: Theverge.com

You may also like...