Amazon chce zastąpić pracowników robotami

Amerykański Amazon pracuje nad nowym robotem, który zastąpi pracowników. Maszyna będzie wykonywać dokładnie tę samą pracę co ludzie.

Amazon to jeden z największych na świecie sklepów internetowych, który obsługuje praktycznie wszystkie rynki. Aby zamówione produkty mogły szybko dotrzeć do swych nabywców, w magazynach koncern pracują tysiące ludzi. Ich pracą jest kompletowanie zamówienia, a następnie przekazanie go do wysyłki.

Nie jest to zadanie wymagające szczególnych kwalifikacji, ani wykształcenia, więc pracę chętnie podejmuje młodzież, która chce w ten sposób zdobyć fundusze na przyszłą edukację. Niestety już wkrótce tacy pracownicy mogą stać się niepotrzebni. Amazon pracuje bowiem nad robotem, który ich zastąpi. Projektowana maszyna ma wykonywać dokładnie taką samą pracę jak człowiek. Będzie więc pobierać produkty z półek i kompletować zamówienie.

Na razie droga do tego by zastąpi pracowników maszynami jest jeszcze dość daleka. Brad Porter, wice prezes działu robotów Amazonu twierdzi, że technologia nie jest jeszcze wystarczająco zaawansowana by wykonywać taką pracę samodzielnie. Robot jest już wprawdzie testowany, jednak trzeba pamiętać, że maszyna będzie musiała sobie radzić z różnymi nieprzewidzianymi sytuacjami. A do tego nie jest na razie zdolna.

Technologia rozwija się jednak w szaleńczym tempie i niebawem sytuacja może się zmienić. Na razie amerykańska firma podwyższyła minimalną stawkę godzinową do 15 dolarów, więc atrakcyjność tej pracy rośnie. Mimo to, wiele osób pracujących w jej magazynach coraz bardziej obawia się o swoją przyszłość.

zastąpi pracowników

Źródło: Theinformation.com

You may also like...