Mobilne Radeony trafią do przyszłych flagowców Samsunga

100 mln dolarów będzie kosztowała Samsunga nowa umowa z firmą AMD. Na jej mocy smartfony z 2021 roku będą wyposażone w procesory graficzne AMD Radeon.

AMD jest obok Nvidii jednym z najbardziej znanych dostawców układów graficznych. Jej produkty znajdziemy nie tylko w komputerach domowych i latopach, ale również w konsolach Sony i Microsoftu. Już niebawem procesory amerykańskiej firmy trafią także do smartfonów.

Samsung podpisał właśnie nową umowę partnerską z koncernem AMD, w ramach której firma dostarczy układy graficzne dla przyszłych ,pde;o smartfonów. Mikroprocesory bazujące na technologii graficznej AMD Radeon, zapewnią wysoką wydajność, przy stosunkowo niewielkim zużyciu energii.

Pierwszy procesor Exynos wyposażony w układ graficzny AMD Radeon pojawi się na rynku dopiero w 2021 roku. Niewykluczone, że koreańska marka wykorzysta je w kolejnych flagowcach, mianowicie Galaxy S12 oraz Galaxy Note 12.

Dodam, że obecnie Samsung korzysta z jednostek Mali opracowanych przez inżynierów Qualcomma. Całkiem nieźle radzą sobie w codziennym wykorzystaniu smartfonów, ale być może nowe układy zapewnią jeszcze lepsze osiągi. Przyda się to szczególnie w przypadku rozrywki, która ostatnio coraz bardziej interesuje producentów sprzętu mobilnego. Na razie jest jednak zbyt wcześnie, aby można było powiedzieć coś więcej na temat specyfikacji oraz osiągów nowych produktów. O to możemy być jednak spokojni, gdyż inżynierowie AMD mają duże doświadczenie na tym polu, więc na pewno nie zawiodą.

AMD Radeon

Źródło: Samsung.com

You may also like...