Samsung pokonał Apple i Huawei w teście prędkości pobierania

Najnowsze badanie firmy OpenSignal potwierdza, że smartfony firmy Samsung mają najszybszą łączność bezprzewodową. Pokonały produkty Apple i Huawei.

Jeżeli potrzebujecie smartfona, który zapewni jak najwyższy komfort korzystania z internetowej sieci, to wybierzcie produkty Samsunga. Z najnowszego badania wynika, że jego technologia bezprzewodowej łączności jest najlepsza na rynku, wyprzedzając nawet Apple i Huawei.

Jedną z kluczowych funkcji nowoczesnych smartfonów jest łączność z internetem. Choć wszystkie urządzenia korzystają z jednego standardu łączności, to wbrew pozorom osiągane wyniki mogą być całkowicie różne. Wszystko zależy bowiem od zainstalowanych w urządzeniach modemów, a te pochodzą od różnych producentów i mogą zapewniać inną prędkość pobierania danych.

Które w takim razie smartfony pobiorą aplikacje najszybciej? Na to pytanie odpowiedzi poszukała firma OpenSignal, zajmująca się analizą urządzeń mobilnych. Przeprowadziła zakrojone na szeroką skalę badanie, podczas którego przeanalizowała 117 mld pomiarów dokonanych na ponad 23 mln smartfonów z całego świata.

Samsung wyprzedził największych rywali

Samsung

Badanie trwało od 1 kwietnia do 30 czerwca. Miało ono na celu ocenę ogólnej jakości sieci komórkowej na podstawie marek, a nie krajów lub konkretnych dostawców usług bezprzewodowych. Firma skupiła się na wynikach osiągniętych przez produkty trzech największych producentów, mianowicie Samsunga, Huawei oraz Apple, a wyniki testu dla wielu mogą okazać się dużym zaskoczeniem.

Urządzenia Samsunga okazały się najszybsze w 14 krajach. Na przykład w USA sprzęt koreańskiej marki był średnio o 8,2 Mbps szybszy od urządzeń Apple. Z kolei w Norwegii okazało się szybszy o 12 Mbps od urządzeń Huawei oraz o 14 Mbps od iPhone’ów. Produktom firmy z Cupertino udało się natomiast zwyciężyć w Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz na Tajwanie. Tam prędkość pobierania danych na iPhonie była o 14,7 Mbps szybsza od Samsunga oraz o 8 Mbps od Huawei.

Samsung osiągnął najlepsze wyniki w 14 spośród 40 badanych krajów. Apple wygrało natomiast w 7 państwach, zaś w pozostałych 19 osiągnięte wyniki były bardzo do siebie zbliżone.

Samsung

Jeśli więc mieszkacie np., w USA, Holandii, Norwegii, Rosji, czy Szwecji, aplikacje znacznie szybciej pobierzecie na sprzęcie Samsunga. Ale gdybyście mieszkali w Brazylii, Kuwejcie, Maroko, czy Zjednoczonych Emiratach Arabskich, to lepsze wyniki osiągnięcie na iPhonie.

Samsung generalnie jest najlepszy w segmencie topowych modeli ze średnią prędkością pobierania 26,6 Mbps. Apple jest natomiast liderem w średnim segmencie ze średnim wynikiem 16,5 Mbps. Huawei z kolei osiągnął najlepszy wynik z segmencie urządzeń budżetowych.

Z pełnym raportem możecie zapoznać się na tej stronie.

Źródło: Opensignal.com

You may also like...