AMD Radeon HD 7790 – przyzwoite osiągi za umiarkowaną cenę

Za kilka dni AMD wprowadzi na rynek swą najnowszą kartę graficzną Radeon HD 7790, będącą modelem ze średniej półki, oferującym całkiem przyzwoite osiągi, za niewygórowaną cenę.

Nowa karta graficzna pojawi się w sklepach już 2 kwietnia w cenie 149 dolarów. Radeon HD 7790 oparty jest na architekturze Graphics Core Next, wprowadzonej do użytku pod koniec 2011 roku i wykorzystywanej obecnie w kartach graficznych AMD z najwyższej półki. Dzięki zwiększeniu gęstości tranzystorów, w porównaniu do wcześniejszej architektury znacznie udało się poprawić wydajność. Dzięki temu silniki geometrii oraz teselacji działają znacznie szybciej.

Kartę wyposażono w szybką pamięć GDDR5 na szynie jedynie 128 bitowej, co według AMD pozwala bez problemów grać w rozdzielczości Full HD, czyli 1920×1080 pikseli. Oczywiście dzięki oprogramowaniu PowerTune, można z niej wyciągnąć odrobinę więcej, zwiększając częstotliwość taktowania zegara oraz pamięci.
Aby upewnić się, że Radeon HD 7790 pokaże swój pełny potencjał w grach, AMD ściśle współpracuje z ich producentami, implementując rozwiązania zwiększające wydajność w takich grach, jak DiRT Showdown, Tomb Raider, Far Cry 3 oraz Hitman Absolution.

Radeon HD 7790 jest bezpośrednim konkurentem dla GeForce 650 GTX Ti.

Źródło: AMD.com

You may also like...