Ruszyło przyjmowanie zamówień na Xperia Tablet Z

W przyszłym miesiącu na sklepowe półki powinien trafić Xperia Tablet Z, więc Sony już teraz rozpoczyna przyjmowanie zamówień przedsprzedażowych. By stać się właścicielem tego tabletu trzeba dysponować co najmniej kwotą 399 funtów.

Tablet został po raz pierwszy zaprezentowany kilkanaście dni temu podczas Mobile World Congress 2013 i będzie to kolejna maszynka wyposażona w Androida, której celem jest zrobienie konkurencji iPadowi. Tablet można już zamówić w oficjalnym sklepie Sony, a pierwsze dostawy będą realizowane w dniach 12-15 kwietnia.

Uprzedzam jednak, że cena Xperia Tablet Z daleko odbiega od rynkowej średniej. W sprzedaży na razie pojawią się tylko wersje WiFi z 16 GB i 32 GB pamięci, które mają kosztować odpowiednio 399 i 449 funtów, a więc niemal 2 tysiące złotych za najtańszą wersję. Strona wspomina też o wersji LTE, lecz na razie jej cena nie jest ustalona.

Xperia Tablet Z będzie sprzedawana na wolnym rynku, jak również trafi do ofert operatorów telefonii komórkowej. O2 już zapowiedziało, że będzie go sprzedawać wraz z umową, ale ceny i dostępności także na razie nie ujawniono.

Źródło: Sony.co.uk

You may also like...