Amerykanie pokochali tablety oraz eReadery

Najnowsze badania amerykańskiego rynku, w zakresie popularności urządzeń takich jak tablety oraz eReadery, dały bardzo interesujące rezultaty. Okazuje się, że wymieniony sprzęt jest bardzo popularny wśród mieszkańców USA.

Weźmy na przykład eReadery. Dzięki ekspansji Amazonu oferującego elektroniczne czytniki książek, w cenie poniżej 300 złotych, ilość posiadaczy czytnika lub tabletu sprzętu wzrosła z 18 procent pod koniec 2011 roku do 33 procent, zanotowanych pod koniec 2012 roku. Jeszcze większy wzrost zanotowano w segmencie tabletów. W 2011 roku miało ich zaledwie 10 procent Amerykanów, natomiast w tym roku jest ich już 25 procent.

Jeśli chodzi o same eReadery, to posiada je 19 % Amerykanów, ale jak widać tabletów jest nieco więcej. Wynika to zapewne z wielozadaniowości tych urządzeń bo o ile eReader służy tylko do czytania książek (można co prawda na nich grać i przeglądać net, ale nie są to ich podstawowe funkcje), o tyle na tablecie można robić dużo więcej. Z drugiej jednak strony tablety kosztują kilkukrotnie więcej niż eReadery, poza tym do czytania książek, dzięki wyświetlaczom E-Ink nadają się znacznie lepiej niż świecące po oczach ekrany LCD.

W przyszłym roku ilość tabletów posiadanych przez Amerykanów, może się jednak zwiększyć. Google planuje wprowadzić na rynek okrojoną wersję Nexusa 7 w cenie 99 USD, a podobny sprzęt w identycznej cenie, szykuje również Asus.

Źródło: Pewinternet.org

You may also like...