Jest pierwsza beta Android 10 dla OnePlus 6 i 6T

OnePlus potwierdziło, że smartfony OnePlus 5 i 6 dostaną system Android 10. Na razie producent udostępnił pierwszą betę systemu dla modeli 6 oraz 6T.

OnePlus kilka dni temu potwierdziło, że systemu Android 10 mogą spodziewać się posiadacze smartfonów 5 i 6 serii. Chiński producent ostro wziął się do roboty, by zrealizować tę obietnicę i właśnie udostępnił pierwszą betę aktualizacji dla OnePlus 6 i 6T.

Jest to beta otwarta, a więc niemalże każdy posiadacz wymienionych modeli może ją zainstalować na swym sprzęcie, by sprawdzić jakie zmiany przyniesie. Pierwsza beta zawiera przede wszystkim nowy wygląd interfejsu, a także nieco rozbudowany system zarządzania usprawnieniami. W menu ustawień pojawiły się również nowe funkcje personalizacji, umożliwiające zmianę kształtu ikon prezentowanych w menu szybkich ustawień.

Doszedł też nowy pasek nawigacyjny na dole ekranu, a także funkcja Game Space dedykowana graczom. Jest to swego rodzaju hub, który grupuje wszystkie ulubione gry w jednym miejscu, zapewniając łatwiejszy do nich dostęp. Ciekawą możliwością jest blokowanie spamu w aplikacji Message, poprzez słowa kluczowe. Możemy więc wybrać określone frazy, po wykryciu których system uzna wiadomość za śmieć i zablokuje.

Dodam jeszcze, że beta jest dostępna tylko dla urządzeń z firmowym oprogramowaniem. Posiadacze smartfonów z oprogramowaniem operatorów nie mogą więc z niej korzystać. Dodatkowo przed jej zainstalowaniem warto upewnić się, że w pamięci telefonu jest co najmniej 3 GB wolnej przestrzeni. Pamiętajmy również, że jest to wciąż jest to beta, a więc może zawierać jakieś błędy.

Android 10

Źródło

You may also like...