Dystrybucja Androida 10 ruszy już w najbliższy wtorek

Za kilka dni oficjalnie ruszy dystrybucja systemu Android 10. Użytkownicy wybranych smartfonów, będą go mogli pobrać już od najbliższego wtorku.

Po wielu miesiącach beta testów, wszyscy użytkownicy smartfonów już niebawem będą mogli korzystać z najnowszego systemu operacyjnego. Według strony Google prezentującej harmonogram aktualizacji, dystrybucja platformy rozpocznie się od 3 września. Informację wprawdzie zamieszczono tam przypadkowo, gdyż po chwili znikła, ale uważni internauci zdążyli ją zapisać. Na tę samą datę wskazuje również kanadyjski operator Roger, więc można założyć, że termin jest prawdziwy.

Powyższy termin nie jest naturalnie potwierdzony przez producenta. Ale pasowałby do zeszłorocznej premiery, która odbyła się pod koniec sierpnia. Zresztą według własnej polityki Google nie podaje do publicznej wiadomości daty premiery systemu. Firma potwierdza jedyne ten fakt w dzień debiutu nowej aktualizacji.

Oczywiście na początku aktualizacja trafi tylko do niektórych modeli smartfonów i w pierwszej kolejności otrzymają ją urządzenia z rodziny Pixel. Dostaną go więc urządzenia PIxel 2/2XL, Pixel 3/3XL oraz Pixel 3a/3A XL. Dopiero za jakiś czas Android 10 będzie udostępniony innym modelom. Niestety dla wielu użytkowników oznacza to ponowne długie czekanie na własną kolej. Często jest to oczekiwanie wielomiesięczne. Niektóre modele smartfonów dopiero teraz otrzymują Androida Pie, mimo iż za pasem jest już premiera kolejnej aktualizacji.

Android 10

Źródło

You may also like...