Apple za darmo naprawi wyświetlacze w Apple Watch

Apple ogłosiło kolejny program naprawy swego sprzętu. Amerykański koncern zapowiedział darmową naprawę wyświetlaczy w smartwatchach z rodziny Apple Watch.

Wyświetlacz jest jednym z najsłabszych elementów każdego smartwatcha i wystarczy chwila nieuwagi, by go uszkodzić. Naprawą jest jednak bardzo droga, gdyż często koszty sięgają nawet połowy ceny całego urządzenia. Czasem jednak zdarza się, że podzespół jest już fabrycznie wadliwy i pęka bez powodu.

Tak właśnie dzieje się w przypadku smartwatchy z rodziny Apple Watch, których wyświetlacze pękają przy samej krawędzi bez ingerencji użytkownika. Producent chcąc uniknąć kolejnej afery i sądowych pozwów, ogłosił więc program bezpłatnej naprawy swego zegarka. Objął nim aluminiowe modele serii 2 i 3, w wersji 38 i 42 mm.

Firma nie naprawi nam jednak każdego pęknięcia, więc jeśli przypadkiem uszkodziliście wyświetlacz, nie liczcie na darmowy serwis. Program obejmuje bowiem konkretny rodzaj uszkodzenia związany z wadliwą konstrukcją sprzętu. Producent dostarczył więc grafikę prezentującą jakie pęknięcie będzie naprawione w gratisie. Chodzi o uszkodzenia wokół krawędzi wyświetlacza oraz w pobliżu rogu.

W takim wypadku zegarki kwalifikują się do darmowej naprawy nawet wówczas, gdy upłynął już okres gwarancji. Nie wiemy jednak dlaczego ekrany pękają, ale możliwe, że ma to związek z jakimiś naprężeniami wynikającymi z wadliwej konstrukcji koperty zegarka. Więcej informacji na temat naprawy uzyskacie na stronie wsparcia koncernu.

Apple Watch

Źródło

You may also like...