iMac M1 trafia do nabywców z krzywą podstawką

Kontrola jakości Apple znowu zawiodła. Część nabywców nowego modelu iMac M1 skarży się bowiem na krzywą podstawkę, na której spoczywa cały komputer.

Apple szczyci się tym, że jej produkty są zawsze mocno dopracowane pod względem jakości wykonania. Nie zawsze jest to jednak regułą i nawet w sprzęcie za grube tysiące, mogą czasem pojawiać się niedoskonałości.

Tak też jest w przypadku nowego modelu iMac M1, który zasadniczo zbiera bardzo pozytywne recenzje i jest bardzo nowoczesnym sprzętem. Okazuje się jednak, że fabryka nie do końca przyłożyła się do jego montażu, gdyż jego posiadacze skarżą się na krzywą podstawkę.

Jako jeden z pierwszych wadę tę dostrzegł youtuber iPhonedo, który poinformował o niej na swym kanale. Na pierwszy rzut oka wada nie jest wyraźna i prawdopodobnie większość nawet jej nie dostrzeże. Jeśli jednak porównamy komputer z innymi przedmiotami, wówczas można ją zauważyć.

iMac M1

iPhonedo dokładnie zmierzył odległość obu stron iMaca do biurka i wyniki pokazały nieznaczną rozbieżność. W przypadku jednej strony odległość wynosi bowiem 8 cm, natomiast w drugiej jest to 7,6 mm. Zasadniczo różnica nie jest duża, lecz esteci z pewnością od razu ją zauważą i będzie to dla nich poważny problem.

Skargi na krzywą podstawkę pojawiły się również na oficjalnej stronie wsparcia producenta oraz portalu Reddit. Na tę chwilę nie wiadomo czy problem dotyczy tylko kilku egzemplarzy, czy też jest to wada produkcyjna tego sprzętu. Póki co możemy jedynie spekulować, gdyż producent jeszcze nie zabrał w tej sprawie głosu.

Źródło

You may also like...