Android 11 trafił do europejskiej wersji Xiaomi Mi 10 Lite 5G

Europejski wariant smartfona Xiaomi Mi 10 Lite 5G otrzymał właśnie aktualizację do Androida 11. Dostarcza ona również użytkownikom najnowszy interfejs MIUI 12.

Xiaomi Mi 10 Lite 5G to jeden z najnowszych smartfonów chińskiego koncernu technologicznego. Model zaliczany do wyższych rejonów średniej półki oficjalnie zaprezentowano w marcu, jednakże jego rynkowa premiera odbyła się dopiero w maju.

Sprzęt zapewnia swym użytkownikom całkiem niezłe wyposażenie, które znacznie podnosi jego atrakcyjność. Producent zamontował w nim 6,57″ wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 2400 x 1080 pikseli, w którym znajduje się 16 MP kamera do selfie umieszczona w notchu. Z panelem ekranu zintegrowano również czytnik odcisków palców, umożliwiający szybkie i sprawne odblokowanie telefonu.

Pod maską tego modelu pracuje natomiast adresowany do graczy procesor Snapdragon 765G, którego połączono z 8 GB RAM oraz 256 GB pamięcią wewnętrzną. Oprócz wspomnianej już kamery do selfie, użytkownik ma również do dyspozycji poczwórny aparat tylny z 48 MP głównym sensorem. Towarzyszy mu 8 MP aparat szerokokątny, 2 MP sensor głębi oraz 2 MP aparat do zdjęć makro.

Telefon dysponuje również 4160 mAh baterią wspieraną przez 20 W technologię szybkiego ładowania Quick Charge 4+. Ma on również wbudowany chip NFC umożliwiający płacenie telefonem za zakupy, a także gniazdo słuchawkowe oraz port podczerwony. Dzięki temu ostatniemu możemy używać go w zastępstwie pilota do sprzętu RTV.

Musimy jednak pamiętać, że aktualizacja Xiaomi Mi 10 Lite 5G waży aż 2,8 GB, więc jest to sporo danych do pobrania. Pakiet oprócz Androida 11 z nakładką MIUI 12 zawiera bowiem październikowy pakiet łatek chroniący telefon przed zagrożeniami.

Xiaomi Mi 10 Lite 5G

Źródło

You may also like...