Android 13 może zadebiutować już we wrześniu

Najnowsze doniesienia sugerują, że Google wyprzedza harmonogram prac nad systemem Android 13. Aktualizacja może pojawić się na rynku już we wrześniu.

Miliony użytkowników smartfonów nie mogą się już doczekać momentu, gdy będą mogli zainstalować na posiadanym sprzęcie system Android 13. Ta chwila może być jednak znacznie bliższa niż sądzą. Wygląda bowiem na to, że Google wyprzedza harmonogram prac nad systemem i jego pełną wersję może wypuścić już we wrześniu.

Nowy system operacyjny osiągnął teraz wersję Beta 4.1. Tymczasem już w wersji Beta 3 osiągnął status stabilności platformy, więc Beta 4 jest już już praktycznie kandydatem do rozpoczęcia dystrybucji systemu. Co prawda Google jeszcze nie wydał oficjalnego komunikatu w tej sprawie, lecz biuletyn o zabezpieczeniach Androida 13 zapewnia pewną jasność.

Wydaje się więc prawdopodobne, że Google już we wrześniu wypuści Androida 13 do Android Open Source Project (AOSP). Niekoniecznie będzie to pierwszy dzień tego miesiąca, ale system powinien pojawić się we wrześniu. Warto dodać, że premiera nowej platformy odbędzie się 11 miesięcy po tym jak Android 12 osiągnął AOSP.

Jeśli informacja się potwierdzi, może to oznaczać, że Android 13 pojawi się na rynku przed premierą smartfonów Pixel 7 oraz Pixel 7 Pro. Oczywiście tradycyjnie, jako pierwsze nową platformę otrzymają smartfony z serii Pixel.

Android 13

Źródło

You may also like...