Google szykuje nowy system aktualizowania aplikacji. Zaktualizują się w trakcie korzystania z programu

Google pracuje nad nowym systemem aktualizowania aplikacji pod Androida. Ważne aktualizacje, będą się instalować w trakcie korzystania z danego programu.

Aktualizowanie oprogramowania jest konieczne dla jego poprawnego funkcjonowania, lecz z punktu widzenia użytkownika może być nieco uciążliwe. Wiedzą o tym doskonale użytkownicy Windowsa 10, który potrafi instalować aktualizacje w najmniej odpowiedniej chwili.

W przypadku Androida nie jest może aż tak problematyczne. Czasem niektóre aplikacje wymagają jednak aktualizacji i dzieje się to niekiedy wówczas, gdy chcemy jej akurat użyć. W zależności od szybkości posiadanego internetu, czasem na zakończenie instalacji nowego patcha trzeba poczekać. Bywa to niewygodne, szczególnie w momentach, gdy musimy pilnie skorzystać tego konkretnego programu.

Google pracuje więc nad zmianami w systemie aktualizowania aplikacji, opisanymi na oficjalnym blogu, które powinny zlikwidować tę niedogodność. Jedna z nich zakłada możliwość aktualizowania aplikacji w tle, a więc w trakcie ich pracy. Oczywiście nie będzie to metoda obligatoryjna i każdy deweloper może zdecydować czy jego aplikacja ma się aktualizować w dotychczasowy, czy też nowy sposób.

Nowa funkcja na razie będzie dostępna tylko dla niektórych twórców aplikacji, będących partnerami koncernu. Google ma jednak nadzieję, że w niedalekiej przyszłości z nowych funkcji skorzystają wszyscy producenci. Trudno na razie powiedzieć kiedy nowa funkcja będzie udostępniona użytkownikom smartfonów.

aktualizowania aplikacji

Źródło: Googleblog.com

You may also like...