OnePlus przyspieszy ładowanie smartfonów w samochodach

Firma OnePlus zapowiedziała nową, niezwykle mocną ładowarkę samochodową do smartfonów. SUPERVOOC Car Charger ma aż 80W i może naładować nam smartfon w 29 minut.

Producenci smartfonów ostatnim czasie zaczęli wypuszczać na rynek coraz mocniejsze ładowarki, które skracają czas uzupełniania baterii. Dotychczas były to jednak modele domowe, natomiast z telefonów korzystamy także w autach, gdzie też często je ładujemy. Samochodowe ładowarki są jednak dość wolne, więc czas ładowania nie jest tak krótki jakbyśmy tego chcieli.

Firma OnePlus zamierza to zmienić i właśnie zapowiedziała nową samochodową ładowarkę SUPERVOOC Car Charger o mocy aż 80 W. Według producenta, te akcesorium pozwoli naładować baterię modelu OnePlus 10T w czasie zaledwie 29 minut.

Produkt jest jednak kompatybilny z innymi urządzeniami, które nie obsługują technologii SUPERVOOC. Przyda się więc właścicielom smartfonów różnych producentów. Nie muszą to być też wyłącznie smartfony, gdyż ładowarka jest kompatybilna także z tabletami oraz konsolami przenośnymi. W takich przypadkach będzie zachowywała się jak każda inna samochodowa ładowarka USB-PD.

Oczywiście producent zadbał też o bezpieczeństwo, instalując w sprzęcie kilka systemów zabezpieczeń, które przerywają ładowanie w przypadku problemów. Zrobią to również gdy temperatura ładowarki osiągnie 40 stopni Celsjusza.

Nowa ładowarka pojawi się w Europie już od 25 sierpnia i będzie kosztowała 59,99 euro.

SUPERVOOC Car Charger

Źródło

You may also like...