Android 8.0 Oreo zainstalowane na 0,3 procent urządzeń

Najnowszy raport Google pokazuje, że Android 8.0 Oreo nie radzi sobie najlepiej. System zainstalowano zaledwie na 0,3 procent wszystkich urządzeń.

Najnowsza wersja mobilnego systemu operacyjnego ukazała się na rynku już kilka miesięcy temu. Niestety jego popularność jest wciąż na bardzo niskim poziomie. Z kolejnego raportu Google wynika, że platforma znajduje się zaledwie na 0,3 % wszystkich urządzeń z Androidem.

Jest to zapewne związane z wciąż małą dostępnością nowego systemu. Google wypuściło go głównie dla własnych smartfonów, a także niektórych modeli innych producentów. Lista urządzeń, na których można go zainstalować jest więc wciąż ograniczona. Wygląda na to, że zanim systemowi uda się uzyskać znaczący udział w rynku, pojawi się już nowsza jego wersja.

Co ciekawe, małą popularność ma również Android 7.1 Nougat, czyli poprzednia wersja systemu operacyjnego. Obecnie jest on zainstalowany tylko na 3 proc. urządzeń, co jest dość dziwne zważywszy na fakt, że ta wersja dostępna jest już od ponad roku.

Znacznie lepiej radzi sobie 7.0 Nougat, który znajduje się na 17,6% smartfonów i tabletów. Natomiast wciąż najpopularniejszym systemem jest Android 6.0 Marshmallow, którego znajdziemy na 30,9% urządzeń. Całkiem wysoka jest również popularność 5.0 Lollipop, która tylko nieznacznie ustępuje Marshmallow. System działa obecnie na 27,2% urządzeń.

Natomiast najstarsze wersje Gingerbread oraz Ice Cream Sandwitch mają po 0,5 procenta.

Android 8.0 Oreo

Źródło: Android.com

You may also like...