YouTube szybko wyczerpuje baterię na iOS

Portal YouTube szykuje poprawkę, która powinna zlikwidować problem nadmiernego zużycia energii na urządzeniach Apple. Jest ona już w drodze i ukaże się niebawem.

W oficjalnej aplikacji YouTube dla systemu iOS odkryto niedawno błąd, który poważnie irytuje użytkowników tego sprzętu. Bug powoduje bowiem nadmierne zużycie energii. Skarg na wadę jest całkiem sporo, gdyż aplikacja znajduje się na praktycznie każdym iPhonie oraz iPadzie, więc jest mocno uciążliwa.

Użytkownicy twierdzą, że wada pojawiła się po tym jak ich sprzęt został zaktualizowany do najnowszej wersji platformy iOS 11. Poza tym niektórzy właściciele smartfonów skarżą się na przegrzewanie się telefonów, szczególnie podczas oglądania wideo w rozdzielczości 720p.

Co ciekawe poziom zużycia energii nie jest taki sam dla każdego urządzenia, ale w niektórych przypadkach jest naprawdę duży. Użytkowników iPhone X twierdzą, ze aplikacja w zaledwie pół godziny zjada im 20 procent baterii.

Portal potwierdził, że pracuje nad poprawką, która zlikwiduje ten błąd, ale nie wiadomo kiedy zostanie udostępniona. Na razie firma radzi wstrzymać się z używaniem aplikacji i korzystać z serwisu za pośrednictwem przeglądarki.

YouTube

Źródło: Twitter.com

You may also like...