Problemy kamer Google Pixel 2 z oświetleniem LED

Smartfony Google Pixel 2 to pasmo niekończących się problemów. Najnowsze dotyczą wbudowanych kamer, które mają problemy z oświetleniem LED.

Google wprowadzając na rynek modele Google Pixel 2 oraz Pixel 2 XL chciało powalczyć o portfele klientów z takimi gigantami jak LG, Samsung, czy Apple. I miało na to sporą szansę, gdyż jej telefony posiadające Snapdragona 835, wydawały się ciekawym sprzętem. Przynajmniej dopóki nie rozwiązał się worek z problemami.

Ciężko już zliczyć wszystkie problemy techniczne trapiące ten model, takie jak wypalające się ekrany, problemy z nagrywaniem dźwięku, brak reakcji na dotyk na krawędziach ekranu itp. A jakby tego było mało, co chwila słyszymy o nowych problemach, które coraz bardziej irytują posiadaczy tego sprzętu.

Najnowszy kłopot dotyczy działania kamer, które nie są w stanie prawidłowo działać przy sztucznym oświetleniu LED. Podczas robienia zdjęć lub nagrywania wideo, pojawia się efekt stroboskopowy, który znacznie pogarsza jakość materiału. Widać to dokładnie na poniższym filmie, który pokazuje, że pierwsza generacja telefonu nie miała tego problemu.

To spory problem dla posiadaczy tego sprzętu. Szczególnie że, według Google mają one najlepsze kamery na rynku. Dyskusja toczona na oficjalnym forum produktu oraz poniższe wideo, zdają się jednak tym zapewnieniom przeczyć.

Zobacz oferty na tanie smartfony

A nie ma pewności co przyniosą kolejne dni, bo wcale nie jest wykluczone, że nie zostaną odkryte kolejne wady.

Google Pixel 2

Źródło: Google.com

You may also like...