Android 8.0 Oreo przestanie wyłączać mobilny internet

Google obiecało naprawić problemy z mobilnym internetem w systemie Android 8.0 Oreo. Poprawka pojawi się jednak dopiero w przyszłym miesiącu.

Od pewnego czasu użytkownicy smartfonów Google Pixel oraz Nexus skarżą się, że Android 8.0 Oreo wyłącza im przedwcześnie mobilny internet. Google postanowiło przyjrzeć się temu problemowi i znalazło jego przyczynę.

Naheed Vohra, jeden z managerów produktu, wyjaśnił na oficjalnym forum, że jest wina jednej z funkcji nowego systemu. Jej zadaniem jest oszczędzanie baterii, gdy połączenie mobilne jest ograniczone lub nie ma go wcale.

Funkcja ma również odcinać dostęp do sieci, gdy osiągnięty został limit ustanowiony przez operatora, aby użytkownik nie musiał ponosić dodatkowych kosztów. Problem w tym, że to dotyka również aplikacji takich jak WhatsApp oraz Facebook, które powinny działać nawet po przekroczeniu limitu. Co więcej, niektórzy użytkownicy twierdzą, że dostęp odcinany jest nawet wtedy, gdy limit nie został jeszcze osiągnięty.

Google zapewniło więc, że przygotuje poprawkę, która naprawi ten błąd. Aktualizacja pojawi się w listopadzie, wraz z innymi poprawkami do tego systemu.

Android 8.0 Oreo

Źródło: Neowin.net

You may also like...