Android Auto straciło dostęp do Google Assistant

Użytkownicy platformy Android Auto skarżą się na błąd uniemożliwiający korzystanie z Asystenta Google. Cyfrowy pomocnik nie reaguje na komendy użytkownika.

Android Auto jest platformą pozwalającą wykorzystywać w samochodzie wszystkie możliwości naszego telefonu. Jej najważniejszym elementem jest oczywiście Google Assistant, bez którego trudno sobie wyobrazić działanie tego systemu. Cyfrowy pomocnik zapewnia wiele przydatnych funkcji, umożliwiając korzystanie ze smartfona bez odrywania rąk od kierownicy. Może odebrać połączenie, wybrać numer, przeczytać otrzymaną wiadomość oraz pomóc ją napisać. Krótko mówiąc, nie można się bez niego obyć.

Problem w tym, że właśnie przestał działać. Osoby korzystające z Android Auto, po zainstalowaniu systemu Android 10, nagle utraciły dostęp do asystenta. Cyfrowy pomocnik przestaje reagować na jakiekolwiek działanie użytkownika, jak wypowiedzenie frazy aktywacyjnej lub wciśnięcie ikony mikrofonu. Bliższe przyjrzenie się problemowi wykazało, że asystent rozumie co mówią użytkownicy. Jest jednak odcinany zanim będzie w stanie cokolwiek powiedzieć lub zrobić.

Problem pojawił się mniej więcej tydzień po tym, jak w Google Play pojawiła się samodzielna aplikacja dla Android Auto. I na razie nie da się go w żaden sposób rozwiązań. Google jeszcze nie zabrało głosu w tej sprawie, ale można założyć, że pracuje już nad aktualizacją.

Dopóki więc poprawka się nie pojawi, asystent jest w naszym samochodzie całkowicie bezużyteczny.

Android Auto

Źródło

You may also like...