Android N pozwoli skalibrować ekran smartfona

Wprawdzie konferencja Google, na której zostanie zaprezentowany Android N, odbędzie się dopiero za kilka tygodni, to nowy system udaje się nam poznawać coraz lepiej. Najnowsze doniesienia wskazują, że zostanie wyposażony w funkcję kalibracji wyświetlacza.

Fabryczny system kalibracji ekranów nie jest idealny, dlatego po zakupie telewizora, trzeba przeprowadzić jego samodzielną kalibracje, by uzyskać jak najlepszy efekt. W smartfonach taka opcja była dotychczas mało popularna i należało pogodzić się z tym, w jaki sposób zrobił to producent.Wkrótce jednak to się zmieni, gdyż najnowszy system Android N posiadać ma opcję kalibracji kolorów ekranu, którą widać na poniższym screenie. Niestety funkcja nie będzie tak użyteczna jak można by sądzić, ponieważ zmiany nie będą wprowadzane w czasie rzeczywistym, tak jak w przypadku jasności. Trzeba je będzie zatwierdzić, a następnie pojawi się 10-sekundowe okienko, które pozwoli zdecydować, czy chcemy je zatrzymać, czy też powrócić do poprzednich ustawień.

Zobacz najtańsze smartfony

Na szczęście takiej kalibracji nie będziemy przeprowadzać zbyt często, a może być bardzo przydatna, gdyż dzięki temu prezentowany obraz będzie znacznie ładniejszy.

Źródło: Androidcentral.comYou may also like...