Android O z nowymi funkcjami dla headsetów

Android O przyniesie wiele nowych funkcji dotyczących urządzeń z Bluetooth. Jedna z nich dotyczyć ma headsetów i pozwoli wykorzystywać dzwonki zapisane w telefonie.

Jeśli wierzyć medialnym doniesieniom, Android O zostanie zaprezentowany już 21 sierpnia, a jego prezentacja zbiegnie się w czasie z całkowitym zaćmieniem Słońca.

Już teraz wiemy jednak, że nowy system przyniesie wiele nowych funkcji dla naszych telefonów. Jedną z nich ma być m.in., wskaźnik pojemności baterii w podłączonych do smartfona urządzeniach przenośnych. Kolejne zmiany będą dotyczyć headsetów, czyli typowych słuchawek bluetooth, pozwalających prowadzić rozmowy bez wyciągania telefonu z kieszeni.

Zmiana ta dotyczy możliwości wykorzystania w headsetach dzwonków znajdujących się w pamięci naszych smartfonów. Innymi słowy, gdy nadejdzie połączenie, słuchawka zacznie odzywać się takim samym dzwonkiem. Dodam, że taką opcje iPhone oferuje swym użytkownikom już od pewnego czasu.

Kolejną niespodzianką będzie LDAC Sony, który pozwoli streamować muzykę z bardzo wysokim bitrate wynoszącym do 900 Kbps.

Android O

Źródło: Xda-developers.com

You may also like...