Huawei planuje wejść na rynek motoryzacyjny

Huawei Technologies planuje wejście na rynek motoryzacyjny. Chińska firma chce bowiem produkować oraz sprzedawać części do samochodów osobowych.

Wprawdzie Huawei znane jest przede wszystkim ze smartfonów, to sytuacja chińskiej marki w tym sektorze rynku nie jest obecnie najlepsza. Wojna handlowa prowadzona przez USA oraz nałożone na koncern sankcje sprawiły, że firma może mieć trudności z produkcją elektroniki użytkowej. Ostatnie wieści sugerują nawet plan sprzedaży marki Honor (https://technogadzet.pl/huawei-planuje-sprzedaz-marki-honor/), którą zainteresowane są TCL oraz Xiaomi.

Nie oznacza to jednak, że producent zniknie z rynku, lecz może nieco rozszerzyć swój profil działalności, by zrekompensować straty działu mobilnego. Według najnowszych wieści, koncern planuje wejść na rynek motoryzacyjny. Jak donosi serwis NetEase, firma zwiększa inwestycje w branżę motoryzacyjną. Chce bowiem rozwijać, produkować, sprzedawać i serwisować podzespoły samochodowe oraz inne inteligentne systemy.

Dla koncernu nie byłby to pierwszy kontakt z motoryzacją. Firma w przeszłości pracowała z markami działającymi w tej branży nad konkretnymi modelami pojazdów. Firma w przeszłości pracowała także nad systemami autonomicznej jazdy. Kwestią czasu było więc stworzenie własnej marki, zaś problemy związane z sektorem mobilnym mogły tylko przyspieszyć realizację tego planu.

Nie znamy jeszcze dokładnych szczegółów tych planów. Poza tym powyższe informacje nie są jeszcze potwierdzone, więc należy do nich podchodzić z rezerwą.

Huawei
Huawei

Źródło

You may also like...