Huawei planuje sprzedaż marki Honor

Według najnowszego raportu Reutersa, Huawei być może planuje wycofanie się z rynku urządzeń mobilnych. Koncern planuje sprzedaż marki Honor za kwotę około 3,7 mld dolarów.

Sytuacja koncernu Huawei wynikająca z sankcji nałożonych przez amerykański rząd, staje się coraz gorsza. Chińska firma utraciła bowiem dostęp do kluczowych podzespołów wykorzystywanych w swych smartfonach, takich jak procesory, pamięci oraz sensory aparatów. To doprowadziło do poważnych problemów związanych z działalnością na polu urządzeń mobilnych, która może skończyć się wycofaniem się firmy z tego sektora rynku.

Taki scenariusz rozważał niedawno szef działu mobilnego. I choć wówczas mógł się wydawać mało prawdopodobny, to w świetle nowych informacji już taki nie jest. Reuters poinformował dziś o planach Huawei dotyczących sprzedaży marki Honor. Dziennikarze twierdzą, że koncern prowadzi w tej sprawie rozmowy z firmą Digital China, zaś transakcja miałaby opiewać na kwotę 2,2-3,7 mld dolarów.

Oczywiście nie ma pewności, że Digital China stanie się nowym właścicielem marki Honor. Chęć jej zakupu wyrażają także inne firmy. Jest nim zainteresowany również koncern TCL, do którego należy obecnie marka Alcatel. Jako potencjalnego kupca wymienia się również technologiczny koncern Xiaomi, będący głównym rywalem chińskiego giganta na wielu rynkach.

Reuters nie ujawnia źródeł tych rewelacji, gdyż rozmowy były poufne. Natomiast zainteresowane strony odmówiły wydania oficjalnego komentarza. Jeden z informatorów Reutersa zasugerował jednak, że transakcja może być całkowicie gotówkowa.

Dodam, że marka Honor pojawiła się na rynku w 2013 roku. Na początku swego żywota służyła jako szyld dla jednej z marek smartfonów Huawei. Ostatnio jednak działa całkowicie niezależnie, oferując nie tylko smartfony, ale też inne produkty jak słuchawki, smartwatche oraz laptopy.

Huawei

Źródło

You may also like...