Gimbale DJI Ronin RS 2 i RSC 2 ułatwią pracę filmowców

Firma DJI zaprezentowała dwa nowe gimbale dla amatorskich oraz profesjonalnych filmowców. Modele DJI Ronin RS 2 i RSC 2 są dostępne w cenach 849 i 499 dolarów.

Wprawdzie aparaty fotograficzne mają coraz lepsze systemy stabilizacji obrazu, to nadal są one dalekie od doskonałości i nie zawsze zapewniają zadowalający efekt. W takim wypadku warto skorzystać z gimbala, który zagwarantuje idealnie ostre nagranie bez pogorszenia jakości spowodowanego drżeniem dłoni.

Tak się świetnie składa, że chińska firma DJI zaprezentowała dwa nowe gimbale DJI Ronin RS 2 i DJI Ronin RSC 2. Nowe produkty zaprojektowano do współpracy z profesjonalnymi aparatami cyfrowymi, a różnią się od siebie przede wszystkim masą oraz funkcjonalnością.

DJI Ronin RS 2

Model RSC 2 opracowano do mniejszych aparatów o maksymalnej masie wraz z obiektywem, nieznacznie przekraczającej 3 kg. Jeśli jednak używacie bardziej zaawansowanego sprzętu z lepszymi soczewkami, wówczas Wasze potrzeby zaspokoi model RS 2. Jego maksymalne obciążenie wynosi 4,8 kg. Oba modele zasilane są oczywiście wbudowanymi akumulatorami, których czas pracy jest bardzo zbliżony i wynosi 12 godzin.

DJI Ronin RS 2

Produkty oferują niezwykle komfortową obsługę, zapewnianą przez wygodne przyciski sterujące, a także wbudowany ekran dotykowy. Umożliwia nie tylko sterowanie funkcjami, ale też daje podgląd na obraz jaki widzi obiektyw aparatu.

DJI Ronin RS 2

Oba gimbale można znaleźć na oficjalnej stronie producenta. Model DJI Ronin RSC 2 wyceniono na 499 dolarów. Natomiast za model DJI Ronin RS 2 trzeba będzie zapłacić 849 dolarów. Dodatkowe akcesoria będą dostępne oddzielnie.

Źródło

You may also like...