Apple Pay wkrótce trafi do Niemiec

Wkrótce wzrośnie liczba krajów, w których dostępny jest system płatności Apple Pay. Niebawem do listy dołączą także sąsiadujące z nami Niemcy.

Apple Pay wprawdzie działa już na wielu rynkach, to międzynarodowa ekspansja tego mobilnego systemu płatności w ostatnim czasie mocno spowolniła. Być może kolejnym krajem, do którego zawita staną się Niemcy.

Już w maju sugerowano, że nasz zachodni sąsiad, może wkrótce uzyskać dostęp do tego systemu płatności, a nastąpi to jesienią lub zimą. Najnowsze doniesienia wskazują, że jest to prawda i wkrótce odbędzie się jego premiera. Potwierdzają to najnowsze bety systemu iOS 11 oraz watchOS 4.

Znajdują się w opcje dające możliwość dodania do usługi kart kredytowych wydawanych przez niemieckie banki. Sam proces ich przypisania do usługi, na razie jest oczywiście niewykonalny. To jednak świadczy o tym, że Apple Pay zostanie niebawem w tym kraju oficjalnie uruchomione.

Niewykluczone, że nastąpi to już we wrześniu. W tym miesiącu pojawią się bowiem finalne wersje systemów iOS 11 oraz watchOS 4.

Apple Pay

Źródło: Macrumors.com

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *