Android O przyspieszy uruchamianie smartfona

Zaprezentowany wczoraj nowy system operacyjny Android O, przyniesie wiele korzyści. Jedną z nich jest redukcja o połowę czasu uruchomienia smartfona.

Smartfon, tak jak wiele urządzeń elektronicznych, potrzebuje nieco czasu na rozruch. Zwykle trwa to około kilkunastu sekund, które muszą minąć od wciśnięcia przycisku włącznika do pojawienia się ekranu głównego.

Przedstawiciele Google zapewniają, że po zainstalowaniu w telefonie najnowszego systemu Android O, czas ten ulegnie znaczącej redukcji. Koncern twierdzi, że będzie on mniej więcej o połowę krótszy w porównaniu do Androida 7.0 Nougat. Nie podano wprawdzie dokładnych liczb, ale zapewniono, że telefon stanie się znacząco szybszy od swego poprzednika.

Przyspieszenie działania zapewnione przez system Android O, dotyczyć będzie całego sprzętu, a więc nie tylko jego uruchamiania. Aplikacja również mają działać znacznie szybciej.

Rzecz jasna nauczyliśmy się już nie ufać do końca w zapewnienia producentów. Musimy więc poczekać na pojawienie się systemu oraz niezależne testy, które pozwolą to wiarygodnie ocenić.

Android O pojawi się wprawdzie już jesienią tego roku, ale znając życie, posiadacze wielu modeli smartfonów, będą musieli poczekać na niego zapewne do 2018 roku.

Android O

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *