Android Q dostanie funkcję znaną ze smartfonów Apple

Coraz lepiej poznajemy funkcjonalność nowego systemu Android Q. Najnowsze wieści ujawniają, że platforma dostanie funkcję zbliżoną do 3D Touch, którą znamy ze sprzętu koncernu Apple.

Android Q pojawi się na rynku dopiero pod koniec bieżącego roku, jednak już teraz udaje się nam poznawać poszczególne funkcje nowego systemu. Wiemy już m.in., że zaoferuje wbudowany tryb Dark Mode, który ograniczy zużycie energii. Prawdopodobnie nie będzie też miał przycisku wstecz.

Najnowsze doniesienia sugerują natomiast pojawienie się funkcji zbliżonej do 3D Touch znanej z urządzeń Apple. Funkcja ta rozpoznaje siłę nacisku palca na wyświetlacz, różnicując na jej podstawie interakcję. Dostępne trzy poziomy siły nacisku, pozwalają bowiem zaoferować znacznie bogatszą funkcjonalność, oferując szybki dostęp do różnych opcji.

Z najnowszej dokumentacji wynika, że system będzie standardowo wspierał mocniejszy nacisk, który zapewni szybki dostęp do dodatkowych funkcji. Szczegóły funkcjonowania tej technologii nie są na razie znane. Nie ma jej bowiem w drugiej becie systemu, którą Google kilka dni temu udostępniło.

By lepiej poznać nową opcję, będziemy więc musieli trochę poczekać.

Android Q

Źródło: Developer.android.com

You may also like...