Animatroniczny kostium Iron Man niemal jak prawdziwy

W przeszłości pisałem już o wielu próbach stworzenia kostiumu Iron Man. Mniej lub bardziej udanych, wykorzystujących całą gamę materiałów, począwszy od kartonu na kompozytach z włókien węglowych kończąc. Wszystkie te projekty przebija jednak dzieło profesjonalnego jubilera Jerome Kelty.

Kelty na co dzień zajmuje się tworzeniem biżuterii, zaś w wolnym czasie projektuje gadżety filmowe. Wspólnie ze swym kolegą Gregiem Hatterem, zbudował kostium Iron Man MK-III, który nie tylko ładnie wygląda, lecz jest także w pełni ruchomy i dzięki temu jest to chyba najwierniejsza replika filmowego pancerza, jaka do tej pory powstała.

Kostium Iron Mana wykonany z włókna szklanego posiada aż 20 serwomotorów, układ dźwiękowy oraz 4 mikrokontrolery Adruino sterujące indywidualnie różnymi sekcjami pancerza. Z barków i przedramion wysuwają się rakiety, odsuwa się przyłbica hełmu, buty mają podświetlenie i podczas chodzenia wydają dźwięki.

Na razie pancerz nie jeszcze skończony, ale już teraz wygląda rewelacyjnie. Gdy autor go skończy, z pewnością zrobi furorę na różnego rodzaju imprezach przeznaczonych dla fanów cosplay’u. Taki gadżet wygląda bowiem nieziemsko i bardzo przypomina swój filmowy odpowiednik. Tyle że tam było to głównie CGI, a tymczasem tutaj mamy prawdziwy strój.

Iron Man

Iron Man

Iron Man

Iron Man

Iron Man

Iron Man

Źródło: Instructables.com

You may also like...