AnTutu potwierdza specyfikację Galaxy S9 Plus

Najnowszy flagowiec Samsunga pojawił się w bazie danych benchmarka AnTuTu. Aplikacja potwierdza specyfikację modelu Galaxy S9 Plus oraz ujawnia jego wydajność.

Już za kilka dni, w Barcelonie zostanie zaprezentowany najnowszy flagowiec Samsunga, czyli Galaxy S9 oraz jego większy brat S9 Plus. Wówczas poznamy dokładne wyposażenie i ceny modelu oczekiwanego od dawna przez fanów marki.

Już teraz możemy jednak zapoznać się z jego ostateczną specyfikacją, którą potwierdził benchmark AnTuTu. Większy model pojawił się bowiem w jego bazie danych, więc wiemy już czemu możemy się spodziewać. Galaxy S9 Plus zostanie wyposażony w Snapdragona 845, a także 6 GB RAM oraz 64 GB pamięci flash. Niestety 6 GB RAM posiada tylko większy model, natomiast zwykły S9 musi zadowolić się tylko 4 GB. W czasach gdy standardem jest 6 GB RAM, a wiele modeli posiada 8 GB, to niezbyt wiele i może odbić się na działaniu telefonu.

Nie powinno to jednak mieć wpływu na jego wydajność. W AnTuTu uzyskał bowiem imponujące 265 267 punktów. Dla porównania ubiegłoroczny S8+ zdobył tylko 170 641 punktów. Trzeba jednak pamiętać, że wynik ten uzyskano przy rozdzielczości 2220 x 1080 pikseli, czyli Full HD+, co może wyjaśniać dlaczego jest tak duży.

Pamiętajmy jednak, że jest to benchmark, więc wydajność w normalnym użytkowaniu może wyglądać nieco inaczej. Z ostateczną oceną musimy więc poczekać na niezależne testy, które niebawem się pojawiają.

Galaxy S9 Plus

Galaxy S9 Plus

Źródło: Weibo.com

You may also like...