Nowe narzędzia skutecznie wyeliminują cheaterów w Apex Legends

Twórcy Apex Legends wprowadzili nowe narzędzie, które skutecznie się ich pozbędzie. Ban obejmuje bowiem nie samą grę, lecz sprzęt oszusta, więc na swym komputerze już nie zagra.

Producenci gier sieciowych od wielu lat walczą z cheaterami psującymi uczciwym graczom przyjemność zabawy. Stosowane są różnego rodzaju rozwiązania, ale najczęstszym sposobem jest po prostu zablokowanie konta z grą. Problem w tym, że jest to rozwiązanie najmniej skuteczne. Cheater kupił po prostu kolejną grę i dalej będzie oszukiwał. A zważywszy na mnogość oferowanych przez sklepy promocji, niespecjalnie go to zaboli.

Respawn również walczy z tym zjawiskiem w wydanej niedawno grze Apex Legends, która ma już ponad 50 mln użytkowników. Całkiem niedawno poinformowali o zbanowaniu ponad 350 tys. osób, ale jest spora szansa na to, że już więcej do gry nie wrócą. Twórcy wdrażają bowiem nowy sposób walki cheaterami, który zakłada bana na komputer, a konkretnie jego numer identyfikacyjny tzw. HWID

Decyzja o banowaniu sprzętu oszusta jest spełnieniem prośby graczy, którzy od dawna się tego domagali. Blokowanie samego konta jest bowiem nieskuteczne, natomiast zablokowanie sprzętu sprawia, że nie da się na nim założyć nowego konta.

Wpisy na portalu Reddit potwierdzają, że nowy sposób jest bardzo efektywny. Pełno tam bowiem skarg cheaterów, którzy lamentują, że każde założone przez nich nowe konto, jest banowane zaraz po tym jak zaczynają grać.

Apex Legends

Źródło: Reddit.com

You may also like...