Aplikacja odnajdzie zagubione AirPodsy

Słuchawki AirPods to urządzenie o dość małych rozmiarach, co może oznaczać, że łatwo będzie je zgubić. By uniknąć utraty kosztownego gadżetu powstała aplikacja Finder For AirPods, która umożliwia ich odnalezienie.

Parę tygodni temu Apple wprowadziło do sprzedaży długo oczekiwane, bezprzewodowe słuchawki do iPhone’a 7, pozwalające użytkownikom słuchać muzyki mimo braku gniazda słuchawkowego.Gadżet jest niestety nieco problematyczny, gdyż okazało się, że etui słuchawek, pełniące funkcję powerbanku ładującego ich energię, bez żadnego powodu ją traci. Energia wycieka samoczynnie i to w dość szybkim tempie, co może sprawiać poważny problem ich użytkownikom.

Oprócz tego słuchawki są bardzo drogie, kosztują bowiem 160 dolarów, a przy tym są na tyle małe, że łatwo je zgubić. Tymczasem wymiana jednej kosztuje 69 dolarów, warto więc zadbać o to, by ich nie stracić. Ułatwi to najnowsza aplikacja Finder For AirPods, która pojawiła się w App Store.Jest to narzędzie lokalizujące zagubione słuchawki, poprzez wykrywanie ich sygnatury radiowej. Oczywiście trzeba pamiętać, że aplikacja działa tylko na niewielkie odległości. Nie można więc po powrocie do domu odnaleźć słuchawek, które zostawiliśmy w szkole lub pracy. Ale jeśli spadną np. ze stolika lub kanapy, wówczas ich odnalezienie powinno być możliwe.

Tak przynajmniej twierdzą użytkownicy tej aplikacji, którą w App Store można kupić za 4 dolary.

Źródło: Apple.com

You may also like...